Основна група – Хатха-йога у Львові

У наш час людина швидко змінюється. Для того щоби практика йоги була ефективною вона має бути адаптована під наші реалії. Коли був написаний основний трактат з йоги (IV-II c. до н.е) людина відрізнялась від сучасної. Нажаль, у нас з’явилось більше проблем з тілом та психікою. Робота з цими аспектами має відповідати ритму та особливостям нашого життя.

Особливості підходу

Саме Айенгар адаптував древню систему знань під сучасну людину. Він продовжив автентичну традицію, на відміну від багатьох сучасних йога-тічерів. Варто сказати, що Айенгар не вважав асани виключно фізичними вправами. Кожна асана це засіб єднання фізичного та психологічного аспекту нашого людського буття. Цілі асани та йоги в цілому — тренування тіла та розвиток дисципліни розуму. Саме це і робить нас гармонійною та цілісною людиною.

На заняттях групи ускладненої програми ми продовжуємо непростий процес розвитку нашого тіла та виховання нашого розуму. Група створена для практиків, які успішно пройшли попередні підготовчі етапи. Попердні заняття у початкових групах — необхідна умова для переходу до більш складних технік. Але це не означає, що вони кращі, ніж початкові. Найкраща техніка саме та, яка найефективніше впливає на розвиток людини.

Що вивчається?

На заняттях основної групи ми продовжуємо детально вивчати кожну асану. Методологічно додаються більш складні прогини, скручування, баланси на руках та перевернуті пози. Що дає виконання таких вправ:

·        Посилений вплив на м’язи, суглоби, зв’язки;

·        Покращення роботи системи внутрішніх органів;

·        Врівноваження емоційного стану.

Хоча програма більш складна, ми ніколи не відходимо від принципу обережності. Так само як і в інших групах ми поетапно та детально будуємо кожну асану. Ми продовжуємо використовувати додаткові засоби (пропси) для освоєння складних технік. Пропси дають можливість виконати асану більш точно та правильно. Ще однією особливістю основної групи є практика пранаями — йогічних дихальних технік. Пранаями направлені на трансформацію і накопичення життєвої енергії , роботу з більш тонкими аспектами нашого тіла-розуму.

Розклад.